Kampçıyız.Net

Amasra Gezi Rehberi

03.02.2019
Amasra Gezi Rehberi

Amasra Bartın ilinin en özel beldelerinden biridir. Tarihi eski yıllara dayanmakta ve şehrin bütünlüğüyle görülmesi ve gereken en önemli yerlerden biridir. Bir kültür barındıran bu şehir tam anlamıyla da medeniyeti içerisinde bulundurur. Küçük bir alan üzerine kurulmuş olmasına karşın vazgeçilmez bölgelerden biridir. Tarihi ve yapısı çok eski yıllara ait olduğu için de zamanında kraliçe tarafından yönetilmiştir. Bütünüyle yenidünyaya ayak uyduran bu belde şimdilerde modern bir görünüme sahiptir. En iyi dönemleri Bizans egemenliği ile sağlanmıştır. Görülmesi ve gezilmesi gereken Türkiye’nin en önemli yerlerinden birisidir.

Amasra Gezilecek Yerler

Amasra beldesine ait birçok önemli alan bulunur. Bunlardan başlıcaları; çeşitli tiyatroları, tapınakları ve en önemlisi eyalet sarayıdır. Yeşilliği göze çarpan en önemli özellikleri arasındadır. Amasra gezilecek yerler denildiğinde şehir surları asla unutulmazlardandır. Suların ihtişamını gösteren koyları, olmazsa olmaz Amasra kalesi en önemli başyapıtlar arasındadır. Taş duvarlarının restore edilmiş hali ile müzeleri ve turistik bölgeleri vazgeçilmez alanlar içerisindedir.

Amasra Nerede?

Amasra Batı Karadeniz bölgesindedir. Bartın ilinin en özel beldelerinden biridir. Karadeniz iklimine sahip bir beldedir. Küçük ve dar bir arazinin üzerine kurulmuş bir şehirdir. Amasra nerede sorusu akıllara geldiğinde bir belde olduğu bilinir. Merkeze her alan yakındır. Burayı gezmek için 3 gün yeterli olacaktır. Fakat tatil yapmak isteyen kişiler buraya doyamayacaklardır.

Amasra Ne Zaman Gidilmeli?

Amasra küçük bir beldedir. Fakat içerisinde bir kültür barındırır. Bu kültürü görebilecek en güzel zamanlarından biri yaz ve ilkbahar aylarıdır. Serin havası bu ortamı büyüleyici bir duruma dönüştürür. Amasra ne zaman gidilmeli sorusu akla ilk geldiğinde yaz ayları tercih sebebi olmalıdır. Balıkçılığın da yaygın olduğu Amasra’da yaz ayları vazgeçilmez olacaktır. Şehrin bahar ve yaz aylarında ziyaretçisi sayısı oldukça fazladır. Şehir bu sebeple her daim canlı olması ile de dikkat çeker.

Amasra Nerede Kalınır?

Amasra’da konaklamak da bir o kadar kolaydır. Şehir küçük olduğu için her yer merkeze yakındır. Merkeze yakın olmasının yanında fiyatları her bütçeye hitap eder. Amasra nerede kalınır sorularına cevap olarak ise direkt olarak pansiyonlar, apartlar, oteller diye cevap verilebilir. Ayrıca kamp yapabilme özelliği sayesinde de doğa birçok kişiye ev sahipliği yapabilir. Şehirlerin yaşantısından sıkılan kişiler burada kolayca kamp kurarak denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler.

Amasra Gece Hayatı

Amasra’da gece hayatı yaz aylarında canlı ve renklidir. Sahiller insanlar ile cıvıl cıvıl bir görüntü sağlar. Canlı müzikleri ile dikkat çeken sahil kenarları ve müzikli ortamlar eğlenilebilecek yerler arasındadır. Amasra gece hayatı özel günler için de çok uygundur. Ruh halinize uygun şekilde ortamlar bulmak da çok kolaydır. Sakin bir akşam geçirmek isteyen kişi de gece böyle mekanlar bulabilir. Hareketli ve enerjik kişilerde gecesini muhteşem bir şekilde değerlendirebilir. Yani kısaca Amasra anlatılmakla kalınmaz. Gezilmesi ve tatil yapılması gereken yerler arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net