Kampçıyız.Net

Alaçatı Gezi Rehberi

03.02.2019
Alaçatı Gezi Rehberi

Yaz mevsiminin sıcaklarından bunalan tatilcilerin gözde mekanı olan Alaçatı, günden güne popülerliğini arttırmakta. Akdeniz gibi sıcak olmayan belde, serin rüzgarları ile tatilde gitmek isteyeceğiniz beldelerden bir tanesi. Ünlülerin ve turistlerin her sene gitmekten sıkılmadığı tatil beldesi olmasıyla da ününe ün katmaktadır. Zamanın geçmesini istemeyeceğiniz, bakmaya doyamayacağınız güzellikleri ile kendisine hayran bırakan şirin tatil beldesine doyamayacaksınız.

Alaçatı Nerede?

Alaçatı Gezi Rehberi

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı olan Alaçatı Ege bölgesinde yer almaktadır. Ulaşımı oldukça kolay olan belde ye Karayolu ve Havayoluyla ulaşım sağlanmaktadır.

Alaçatı Ne Zaman Gidilmeli?

Alaçatı Gezi Rehberi

Tatil beldeleri için seçenek genellikle yaz aylarıdır. Bu belde de yaz aylarında da, kış aylarında da hayat hareketli geçmektedir. Yaz aylarında beldeye tatil ve rüzgar sörfü için gelinmektedir. Kış aylarında da rüzgar sörfü için ideal olduğundan sörf tutkunları beldeye gelmektedir. İlkbahar mevsiminde yapılan renkli festivaller de beldeye ziyaretçi çekmektedir. Yaz ayları kadar yoğun ilgi altında olmasa da diğer mevsimlerde de ziyaretçi çekmektedir.

Alaçatı Nerede Kalınır?

Alaçatı Gezi Rehberi

Alaçatı için konaklama denilince akla gelen butik oteller olmaktadır. Civarda bulunan birçok butik otel tatilcilerin vazgeçilmez adresidir. Bölgede butik otelde konakladığınız zaman neden tercih edildiklerini anlarsınız. Hizmet kalitesi ile büyük otelleri aratmayan butik oteller bölgede yoğun olarak bölgede bulunmaktadır. Diğer seçenekler olarak yel değirmenleri ve taş evler konaklaya bileceğiniz yerler arasında yer almaktadır.

Alaçatı Gezilecek Yerler

Alaçatı Gezi Rehberi

Alaçatı’nın ilk görülmesi gereken yeri elbette yel değirmenlerinin bulunduğu bölgedir. Tepede birçok irili ufaklı yel değirmeni bulunmaktadır. Sabahları gün doğumunu, akşamları ise gün batımını bu tepeden izlemeniz gerekmektedir. İrili ufaklı değirmenlerin bulunduğu bölge Alaçatı denilince akla gelen ilk yerdir. Alaçatı’nın Arnavut kaldırımlarında dolaşarak beldenin kendisine has evlerini de mutlaka görmelisiniz.

Alaçatı’nın kendisine özgü taşlardan yapılmış evleri görülmeye değer. Bisiklet kiralama seçeneğiniz de bulunmakta. Dar sokaklarında bisikletle dolaşan bir sürü insan görmeniz mümkün. Alaçatı için diğer bir simge haline gelen sörfte belde de yapabilecekleriniz arasında bulunmakta. Belde de bulunan sörf okullarından ders alarak sörf öğrenmeniz oldukça kolay, sadece zaman ayırmanız gerekmekte.

Alaçatı Gece Hayatı

Alaçatı Gezi Rehberi

Alaçatı tatilciler için gözde mekanlardan olmasından dolayı gece hayatına da önem veren yerlerden bir tanesidir. Gece hayatı için beklentinizi yüksek tutabilirsiniz. Alaçatı bu beklentiyi en iyi şekilde karşılayacaktır. Dar sokaklarında bulunan eğlence mekanları sizi sabaha kadar eğlenceye davet etmektedir. Kalabalık içerisinde vakit nasıl geçiyor anlayamayacaksınız.

Eğlence mekanları tatilciler için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Tatil beldeleri için eğlence demek her şey demektir. Yapılan kumsal partileri de Alaçatı için vazgeçilmez eğlencelerden olmaktadır. Akşam üzeri tatilciler için ünlü sanatçılar ve DJ’ler performans sergileyerek tatilinizi eğlenceli hale getirmektedir. En beğenilen partiler kuşkusuz kumsal partileri olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net