Kampçıyız.Net

Abant Gezi Rehberi

02.02.2019
Abant Gezi Rehberi

Bolu şehrinde bulunan Abant, meşe, köknar, çam, kayın ve gürgen ağaçlarının çok fazla bulunduğu harika yerlerden biridir. Harika bir doğası ve temiz havasıyla Abant doğada vakit geçirip oksijen içinize çekebileceğiniz harika bir yerdir. Abant, güzelliği ve doğasıyla gelen turistleri büyülüyor. Doğadaki tüm renkleri görmek isteyenler kesinlikle burayı tercih etmelidir.

Abant Gezilecek Yerler

Abant Gölü, dört mevsimi yaşatan ve ayrıca yeşilin her tonunu içinde barındıran doğasıyla gelen turistleri etkileyen harika tatil beldesidir. Abant milli parkı olması sebebiyle burada kamp yapmak mümkündür. Özellikle kamp yapmak için burada en çok tercih edilen kamp alanları, Ömerci ve Sinekli Yaylaları kamp için en ideal yaylalardır. Kamp yapmak isteyenler için oldukça güzel alanlardır. Yedi göller milli parkında ise Kapan kaya Seyir Tepesi ile Yedi göllerin o güzel muhteşem manzarasına tanık olabilirsiniz.

Abant Gezi Rehberi

Ayrıca bu kamplar, doğa yürüyüşü, günübirlik turlar için harika yerlerdir. Abant, sadece doğal güzellikleri değil, ayrıca bu bölgenin yöresel yemekleri ve hediyelik ürünleri ile de gelen turistleri fazlasıyla memnun etmektedir. Özellikle bu bölgede en çok gezilecek yerlerden biri olan, Abant köy pazarıdır. Bu pazara giden ziyaretçiler, organik meyveler ve sebzeler, ev yapımı hamur işi, reçel, kuru gıda ve daha birçok sağlıklı ürünlerden alabilirler.

Abanta bulunan Güzel dere Şelalesinde ise turistler kamp kurabilir, piknik yapabilir ya da yürüyüş yapabilirler. Yılın her mevsiminde bu şelalenin görüntüsü harikadır. Abantta doğal yaşam müzesi de bulunmaktadır. Abant gölünün hemen giriş kısmında bulunan Abant doğal yaşam müzesinde farklı bitki türlerini görebilirsiniz.

Abant Nerede?

Abant Gezi Rehberi

Abant, ulaşım açısından çok elverişli bir yerdir. İstanbul’a yaklaşık 258 km, Bolu iline 33 km, Ankara ya ise tam olarak 225 km uzaklıktadır. Ulaşımı çok kolay olan turistik bölgedir. Ayrıca düzenli olarak sefer yapan birçok otobüs firması da bulunmaktadır.

Abant Ne Zaman Gidilmeli?

Abant, gezi yılın her mevsiminde yapılmaktadır. Yani kısacası yılın 365 günü keyif alarak gezmenizi ve görmenizi sağlayan en güzel yerlerden biridir. Abantı gezmek için herhangi bir mevsimi zamanı beklemenize gerek yoktur. İstediğiniz mevsimde gidip buranın keyfini sürebilirsiniz.

Abant Nerede Kalınır?

Abant Gezi Rehberi

Abantta bir çok otel, butik ve pansiyon tarzı mekanlar bulunmaktadır. Özellikle göl kenarında bulunan ve diğer yerlerde bulunan oteller ve tesisler sıcak ortamlarıyla konuklarını memnun etmektedir. Abant gölü kenarında bulunan mekanlar, buraya gelen tatilcilere yeşil ile mavinin eşsiz görüntüsünü sunmaktadır. Mükemmel manzaraya sahip mekanları gelen misafirlerine doğa sporları yapmanın yanı sıra sağlıklı yaşam tesislerinden yararlanma imkanlarını sunmaktadır.

Abant Gece Hayatı

Abanta gece hayatı bulunmaktadır. Burayı ziyaret edenler gölün sakin ve doğal manzarası eşliğinde romantik bir yemek veya hareketli bir gece buraya gelenleri bekler. Abant gölünün çevresinde eğlence ve yemek mekanları bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kampciyiz.Net